Charakterystyka rusztowań używanych w budownictwie

Wykonywanie prac elewacyjnych, takich jak malowanie lub ocieplanie, wymaga ustawienia wokół budynku lub przy wybranej ścianie rusztowania. Jednym z systemów rusztowań, które są obecnie stosowane w Polsce, jest Plettac. System ten cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, jest prosty w rozkładaniu i niedrogi.

Ramowa konstrukcja pozwala na wykonywanie prac elewacyjnych nawet na dużych wysokościach

dobre rusztowanie PlettacDzięki modułowemu charakterowi można wykonać dokładnie takie rusztowanie, jakie jest potrzebne podczas konkretnego zlecenia. Dzięki prostemu systemowi montażu, który został użyty w rusztowaniach Plettac, jeden pracownik może w ciągu dnia zmontować od 100 do 250 metrów kwadratowych konstrukcji. Rusztowania ramowe są proste w magazynowaniu i transporcie. Jedna kondygnacja ma wysokość dwóch metrów. Ramy wyrównawcze znajdują się co 50 centymetrów. Podesty używane do rusztowań ramowych mają długość 2,5 lub 3 metry. Podesty rusztowań wykonuje się z drewna, stali lub aluminium. Stal użyta do produkcji elementów rusztowania jest pokrywana ochronną warstwą cynku, co zapobiega korozji nawet podczas długotrwałej ekspozycji na warunki atmosferyczne. Dobrze przemyślana logika montażu zapewnia szybkie i bezpieczne rozkładanie rusztowania przy elewacji budynku. Wysokiej jakości dobre rusztowanie Plettac to doskonały sposób na poprawę wydajności pracy w firmie budowlanej.

duże rusztowanie Dzięki samozakleszczającym się trzpieniom zwiększa się bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Podesty są dodatkowo zabezpieczone przed przypadkowym wypięciem się. Zestopniowana długość podestów pozwala na dopasowanie rusztowania nawet do skomplikowanego kształtu fasady budynku. Ramy rusztowania wykonane są solidnie, co zapewnia długą żywotność. Rusztowanie posiada certyfikat bezpieczeństwa wystawiony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Rusztowania modułowe składają się ze stojaków, rygli, stężeń pionowych i poziomych oraz podestów. W słupkach znajdują się rozety przyłączeniowe, które pozwalają na dowolne złożenie rusztowania. Do prac wewnątrz budynków, na przykład w halach produkcyjnych i magazynach, wykorzystuje się rusztowania jezdne. Pozwalają one na prowadzenie prac monterskich, naprawczych i serwisowych różnego rodzaju instalacji.

Wysokość rusztowania jezdnego to 10 metrów. Może ono wytrzymać obciążenie na poziomie 2 kiloniutonów na metr kwadratowy. Podest ma szerokość 120 centymetrów. Rusztowanie posiada dodatkowe rozkładane stopy, które wzmacniają stabilność konstrukcji po jej ustawieniu.